Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Bejo та De Groot En Slot представили цибулю-шалот, стійку до пероноспорозу

Bejo та De Groot En Slot представили цибулю-шалот, стійку до пероноспорозу

Після багатьох років селекції компанії Bejo та  De Groot En Slot представили Innovator – перший гібрид цибулі-шалот, стійкий до пероноспорозу. Він росте з насіння, має видовжені цибулини червоно-коричневого кольору і підходить для районів довгого дня.

Про це повідомляє пресслужба Bejo.

У повідомленні зауважується, що грибні хвороби є серйозною проблемою на виробничих полях у багатьох частинах світу. Вони заражають листя цибулі-шалоту, врешті-решт спричиняючи великі втрати врожаю або знищуючи посіви повністю. Innovator добре підходить для органічного ринку, але також дуже бажаний для звичайного ринку, оскільки вимагає менше захисту врожаю. Органічне насіння Innovator буде доступне найближчим часом. Новатор пропонує дуже здоровий насіннєвий матеріал як цибулю-шалот із насіння, що забезпечує величезну перевагу порівняно з цибулею-шалотом, розмноженою вегетативно.

Тімо Петтер, керівник досліджень рослинництва в Bejo, вказує, що в середині 80-х років селекціонери компанії виявили стійкість до пероноспорозу (HR: Peronospora destructor) у диких видів шалоту. Класичним (природним) розведенням, схрещуванням та відбором розробили батьківські лінії, що несуть в собі стійкість. 

Після широких та багаторічних випробувань комбінацій батьківських ліній у гібридних схрещуваннях, найкращим та найбільш стабільним схрещуванням був обраний гібрид цибулі-шалот, що розмножується насінням, Innovator. Загальний процес розвитку, починаючи з першого схрещування видів і до отримання товарного гібридного насіння для виведення на ринок, тривав 30 років.

«Крім того, сорт має такі характеристики, як енергійність, сферична форма, безліч точок росту, вміст сухої речовини, твердість та хороша якість луски», – уточнив представник компанії. 

Гібрид також має хорошу врожайність і дуже придатний для тривалого зберігання.  Innovator ідеально підходить для свіжого ринку та промисловості.

Читайте також: Для цибулі-шалоту особливо небезпечними є пероноспороз і сіра гниль