Овочі-Ягоди-Сад

Азимина потребує постійного зрошення

Азимина потребує постійного зрошення

Азимина значно вимогливіша до вологи, ніж решта плодових нашої зони. Без постійного і стабільного зрошення культура азимини неможлива – природних опадів їй не вистачить навіть якби вони сягали 500 мм на рік.

Якщо перебої у забезпеченні водою трапляються у молодих неплодоносних рослин, то вони припиняють ріст і вже за жодних умов його у той рік не відновлюють.

Якщо посуха тривала, то спочатку засихає точка росту, осипаються плоди і настає передчасний листопад.

Рослини, що перенесли засуху одного року, набагато гірше розвиваються у наступному.

За хорошого забезпечення ґрунту вологою у захищених від вітрів місцях азимина задовільно переносить повітряну посуху. На не захищених від вітрів ділянках, навіть за хорошого забезпечення ґрунту водою, влітку на листі з’являються сонячні опіки та механічні пошкодження.

Вітри шкодять рослинам азимини з двох причин. Передусім вони посилюють посуху, зокрема й повітряну, з усіма її наслідками. Випаровування вологи з рослин та ґрунту прискорюється. Влітку це провокує сонячні опіки у листя, взимку всихають верхівки однорічних пагонів, особливо тих, що не визріли як слід. Друга причина збитків – порване листя та струшені вітром великі плоди й супліддя.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!