Овочі-Ягоди-Сад

«Аврора» виграла другий грант на обладнання для виробництва крафтового соку

Сільгосппідприємство «Аврора» з села Широке Запорізької області виграло другий грант на закупівлю нового пресу для виробництва крафтового соку – 8 тис. євро від ООН. А рік тому був ще один грант – на 10 тис. канадських доларів.

Про це повідомляє «Районка».

Крафтовий сік із яблук у селі Широке виготовляють вже два роки. За словами директора сільськогосподарського підприємства, ідея виникла через некондиційні плоди, які «нікуди було подіти».

«Коли ми 300 тонн яблук продали по 75 копійок, вирішили займатися переробкою. Почали робити соки на переробленому обладнанні кустарним виробництвом. Вже після того, коли побачили, що виходить непогано, подали заявку на грант», – ділиться Сергій Герман, директор виробництва.

На виробництві працюють місцеві за офіційним працевлаштуванням. Податки йдуть і до бюджету громади теж, близько 1,5 мільйонів гривень на рік.

Спочатку випускали яблучний сік, а тепер лінійка із 5 смаків: яблуко, яблуко-гарбуз, яблуко-морква, яблуко-слива, яблуко-буряк.

В продукцію не додають ні води, ні цукру.

«Якщо передові марки з виготовлення соків використовують кілограм яблук для 3 літрів соку, то у нас 2 кілограми яблук йде на 1 літр соку», – запевнив Сергій Герман.

Минулого року виробили 20 тонн яблучного соку, цього року – дещо більше. Наразі йде сертифікація виробництва для реалізації товарів в магазинах. Поки що товар продають на ринках та ярмарках.

Читайте також: Полтавські садівники виготовляють найсмачніші ягідно-яблучні соки без консервантів