Агромаркет
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Точка зору

Чому я не прагну втримати людину в компанії, навіть якщо вона дуже цінний працівник

Петро Мельник
виконавчий директор Agricom Group
Поділитись:

Питання мотивації людей – дуже складне. Ми мотивуємо не лише фінансово, а й пропонуємо гнучку систему для прийняття відповідальності, можливості для реалізації амбіцій тощо.

Мій нестандартний підхід до людей полягає в тому, що я можу зайняти різну позицію щодо людини, якщо бачу в комусь потенціал, то можу підштовхнути й допомогти розкритися. Я людям кажу: ідіть туди, де бачите, що можете бути корисним. Особисто знаю багатьох комбайнерів і трактористів, спілкуюсь із ними та мотивую. Хочу створити систему, яка б давала можливість разом із працівниками оцінювати їх з боку професійності та людських якостей.

Я не прагну втримати людину в компанії, навіть якщо вона дуже цінний працівник. Моя мета — робити прибутковий проєкт для акціонерів і допомагати заробляти гроші людям, які працюють у ньому. Однак і в компанії, і в кожної людини є багато циклів розвитку, і якщо хтось вважає, що реалізував себе в Agricom Group і хоче звільнитися, моя мета — допомогти усвідомити це їй. Будь-яке штучне утримання призведе до швидкого вигорання.

Раз на рік ми скорочуємо персонал унаслідок перерозподілу функцій, а вивільнені кошти реінвестуємо в заробітні плати. За чотири роки зарплати трактористів і комбайнерів зросли в 3–4 рази. Зміна технологій, автоматизація процесів, фіксація на меншій кількості сільгоспкультур — ось у чому полягає стратегія оптимізації витрат.

Скорочення відбуватимуться далі. Наша ціль — залишити універсальних працівників, здатних швидко освоювати нові технології та поєднувати два-три напрями роботи: наприклад, агронома та комірника.

Поділитись: