Елеватор

ЄБА звернулася до уряду щодо зниження зборів в українських портах

Недосконала тарифна політика у сфері транспорту призводить до зниження ефективності використання пропускної спроможності України, констатують в Європейській Бізнес Асоціації.

За оцінками фахівців Світового банку, потенціал зниження портових зборів в Україні становить 63%, а його використання матиме серйозний економічний ефект за рахунок залучення вантажопотоків в українські порти. Для прикладу, зниження портових зборів з 1 січня 2018 року на 20% дозволило збільшити вантажообіг в українських портах на 21% та досягнути рівня в 160 млн. тонн у 2019 році. Наразі потенціал зниження портових зборів залишається на рівні 40%-50% для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних портів.

«Навіть від зниження портових зборів на 20% можна очікувати, що Україна збереже свої основні експортоорієнтовані галузі та, в перспективі, збільшить річний вантажообіг в морських портах до 190 млн. тонн у 2021-2025 роках», – зазначила менеджер Комітету ЄБА з логістики Дар’я Січкар.

Задля зниження тарифного навантаження на бізнес та створення передумов для модернізації морських портів, збереження їх конкурентоспроможності на світових ринках експерти асоціації звернулися до прем’єр-міністра України з проханням ініціювати внесення необхідних змін для зниження ставок портових зборів з 2021 року та зменшення відрахування дивідендів АМПУ до державного бюджету.