Елеватор

Вартість сушіння із теплогенератором на пелетах є меншою у 7-8 разів

Вартість сушіння в сушарці FEERUM із теплогенератором на пелетах є меншою у 7–8 разів, ніж у баштовій сушарці GSI.

Про це йдеться у статті в журналі The Ukrainian Farmer, в який описано досвід елеватора ТОВ «Фарвуд» в  с.  Оратів, що на Вінниччині.

Співробітники елеватора розповіли, що придбали теплогенератор в компанії Greco Group, яка виготовила обладнання з урахуванням усіх місцевих вимог, виконала монтаж і ввела в експлуатацію. З’ясувалося, що вартість сушіння в сушарці FEERUM із теплогенератором на пелетах є меншою у 7–8 разів, ніж у баштовій сушарці GSI.

«Тобто якщо газу раніше спалювали на 70–80 тис. гривень на добу, то пелет витрачали всього на 10–12 тис. До того ж продуктивність обох сушарок була практично однаковою. Одразу змінився вектор роботи: минулого сезону працювала тільки шахтна сушарка FEERUM. Баштову сушарку GSI вмикали всього на один день, коли треба було терміново довести до кондиції партію зерна», – зауважили фахівці елеватора.

За результатами сезону у ТОВ «Фар вуд» перевели й баштову сушарку на пелети, щоб суттєво скоротити витрати й запропонувати клієнтам кращі умови на сушіння. Однак газове обладнання залишать, щоб у разі відсутності пелет або зменшення цін на блакитне пальне можна було обирати вигідніший варіант

Нагадаємо, вертикальні кабельні канали на елеваторному обладнанні кращі за горизонтальні.