Елеватор

Вертикальні кабельні канали на елеваторному обладнанні кращі за горизонтальні, - досвід

Горизонтальні кабельні канали на елеваторному обладнанні сприяють затриманню зерна та зернових решток та є менш стійкими до погодних умов.

Про це йдеться у статті в журналі The Ukrainian Farmer, в який описано досвід елеватора ТОВ «Фарвуд» в  с.  Оратів, що на Вінниччині.

Фахівці елеватору розповіли, що під час монтажу обладнання першої черги кабельні мережі розмістили в горизонтальних коробах.

«Це було невдале рішення, бо за 10 років сніг, що падав із дахів силосів, у багатьох місцях пошкодив конструкцію кабельних каналів. Крім того, таке розташування кабелів сприяє затриманню там зерна та зернових решток, що привертають увагу гризунів — головного ворога кабельних мереж. Проблема виявилася такою серйозною, що найближчим часом планується розпочати заміну кабелів обладнання першої черги, а самі канали зроблять вертикальними», – зауважили вони у розмові з виданням.

В ТОВ «Фар вуд» додали, що другу чергу елеватора будували з урахуванням негативного досвіду, і «свіжі» кабельні канали мають вертикальну структуру, без нашарувань і закритих ділянок.