Елеватор

Вантажні вагони частково звільнять від митного оподаткування

Вантажні вагони частково звільнять від митного оподаткування

Кабінет міністрів України під час виїздного засідання в Чернігові ухвалив постанову про затвердження переліку товарів – вантажних вагонів, які не можуть бути поміщені у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Таке рішення уряду спрямоване на оновлення інфраструктури, виведення залізничної та вагонобудівної галузі з кризи і створення умов для її подальшого розвитку.

“Нашими рішеннями ми прагнемо запустити комплексну програму оновлення вантажних вагонів, обмеження ввозу та експлуатації старих вагонів з сусідніх держав, підвищення безпеки залізничних перевезень. Все це сприятиме підтримці наших виробників, створенню нових робочих місць, розвитку української вагонобудівної промисловості”, – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Рішення уряду є складовою програми щодо комплексного оновлення вантажного рухомого складу залізничної галузі, що запроваджується Мінекономіки разом з Мінінфраструктури, Мінстратпромом та іншими органами центральної виконавчої влади.

Програма додатково передбачає обмеження експлуатації старих вантажних вагонів, запровадження фінансових стимулів для закупівлі вантажних залізничних вагонів, обмеження ввозу та експлуатації старих вагонів з сусідніх держав та посилений контроль технічного стану при експлуатації старих вагонів.

Нагадаємо, Укрзалізниця в квітні 2021 року вийшла на докризові показники у навантаженні вантажів. Також ми повідомляли, що Річкова галузь має значний потенціал до збільшення перевезень зернових вантажів.