Елеватор
Головне:
Елеватор

В порту Ізмаїл збільшилась кількість суднозаходів через збільшення експорту агропродукції

У 2020 році в Ізмаїльському морському порту спостерігалось зростання кількості суднозаходів морських суден (групи А). Якщо у 2019 році їх загальна кількість склала 41 одиницю, то у 2020-му – 52 одиниці.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Адміністрації морського порту Ізмаїл.

Переважна більшість суден зайшли у порт під навантаження продукцією агропереробки: олією – 19, шротом та пелетами – 23.

Нажаль, посуха минулого літа негативно вплинула на обсяги експорту зернових: якщо ще кілька років тому кількість морських суден, які заходили у Ізмаїльський МП під навантаження зерном сягали від 19 до 33 одиниць на рік, то у 2020 році цей показник склав лише 3 судна. Але, незважаючи на цей фактор, кількість суднозаходів морських суден у порівнянні із 2019 роком значно збільшилась.

Позитивна динаміка зростання кількості суднозаходів морських суден до морського порту Ізмаїл зумовлена збільшенням попиту на експорт агропродукції у країнах-імпортерах. Ці вантажі направляються до портів Іспанії, Італії, Греції, Туреччини. Раніше у номенклатурі вантажів Ізмаїльського порту агропродукція була представлена переважно зерновою групою, а вантажні операції із цією групою вантажів мали сезонний характер та були пов’язані із збиральною компанією у фермерських господарствах.

 Із початком діяльності одного з найбільших у регіоні підприємств з переробки агропродукції  ТОВ «Ізмаїл-Трансбалктермінал» – виробника рослинної олії та шроту – вантажоперевалка цієї групи вантажів здійснюється впродовж всього року.

За січень та лютий 2021 року Ізмаїльській морський порт обробив 14 морських суден.

Нагадаємо, в Ізмаїльському морському порту розпочали перевантажувати рідкі добрива.

Журнали