Елеватор

Уряд вирішив призначити нового голову Держрезерву поза конкурсом

Підприємство Держрезерву у Волинській області

Уряд доручив призначити голову Державного агентства резерву України та його першого заступника у спрощеному порядку – без проведення конкурсу на зазначені посади.

Згідно постанов у № 1571 і №1572, ухвалених на засіданні 16 грудня, Кабмін погодився з пропозицією міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка про необхідність призначення на вакантні посади керівництва Держрезерву шляхом укладення контракту про проходження державної служби. Проводити співбесіди з кандидатами доручено самому Петрашку.

Раніше міністр зазначав, що Держрезерв давно не виконує свої функції, але ліквідовувати його не будуть, натомість шукатимуть новий формат роботи агентства.

Зазначимо, що Держрезерв має 11 елеваторів,  розташованих у Волинській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській Одеській, Сумській, Тернопільській, Харківській і Черкаській областях. Їх загальна потужність з одночасного зберігання зерна становить 1 млн. тонн.

Останнім часом агентство перебуває в центрі гучних скандалів й кримінальних справ. Так, проведеною аудиторською перевіркою встановлено, що складах Держрезерву зберігали прострочені та зіпсовані продукти на сотні мільйонів гривень.

Водночас повідомлялося, що зі складів Держрезерву в Тернопільській області вкрали зерна на 800 млн гривень, передбаченого на випадок форс-мажору в країні. У Харківській області зі складів Держрезерву вкрали близько 250 тонн зерна.

Останньою гучною справою стало розслідування НАБУ щодо спроби керівництва «Охтирського комбінату хлібопродуктів» Державного агентства резерву вкрасти у листопаді 2020 року понад 189 тонн зерна загальною вартістю понад 2,8 млн грн.

Щодо «ручного» призначення керівництва одного з провідних органів виконавчої влади,  то нагадаємо, що так саме без конкурсу, за результатами співбесіди з міністром економіки було призначено нинішнього очільника Держпродспоживслужби.