Елеватор

Україна відновлює залізничне сполучення з Молдовою на дільниці Березине – Басарабяска

Залізничне сполучення та залізничний рух буде відновлено на дільниці Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова). Рух тут зупинили ще у 1999 році.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков за результатом підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення між Україною та Молдовою.

«Завдяки розвитку залізничного сполучення з Молдовою ми значно збільшимо експортно-імпортний потенціал України, у тому числі до Дунайських портів», – зауважив міністр.

Також сторони обговорили питання вантажних автомобільних перевезень, скорочення часу транзиту вантажів через територію Молдови та запуск пасажирського потяга сполученням Київ – Кишинів – Київ.

Також він повідомив, що в найближчих планах – ремонт існуючої та будівництво нової колії між пунктом Джурджулешти на українсько-молдовському кордоні та румунським портом Галац.

«Нова та відремонтована колія створить додатковий логістичний маршрут для торгівлі України. Це вигідно і нашим молдавським та румунських колегам, які мають змогу суттєво збільшити свою транзитну роль», – додав Олександр Кубраков.

Нагадаємо, судноплавникам та залізничникам в Дунайському регіоні страхуватимуть ризики.