Елеватор

Теплогенератор на пелетах потребує майже стільки ж електроенергії, як і газовий

Теплогенератор на альтернативному пальному потребує майже таку ж кількість електроенергії, як і на газовому, проте скорочує витрати на сушіння у 4-5 разів.

Про це йдеться у статті в журналі The Ukrainian Farmer, в який описано досвід елеватора ТОВ «Фарвуд» в  с.  Оратів, що на Вінниччині.

За словами головного інженера компанії Greco Group Василя Грабара, через недостатність тиску у газовій магістралі елеватору «Фарвуд» компанія під час приєднання другої сушарки вирішила встановити теплогенератор потужністю 7 МВт на альтернативному пальному, який уже відпрацював один сезон і приніс власникам суттєву економію.

«Витрати на сушіння скоротились щонайменше у 4–5 разів, і практично все зерно сушилось на сушарці FEERUM із теплогенератором Greco Group, – зауважив фахівець. – Таким чином, було досягнуто практично повну незалежність від постачання газу, і наступного року власники елеватора планують установити ще один теплогенератор для баштової сушарки, щоб збільшити продуктивність підприємства в пікові періоди збирання кукурудзи».

Василь Грабар також повідомив, що теплогенератор потребує приєднання 6,5  кВт електроенергії. Ураховуючи, що газовий пальник відповідної потужності має потребу близько 5 кВт, то різниця в 1,5 кВт для такого об’єкта є непомітною.

Обладнання повністю автоматизоване, температура теплоносія регулюється подаванням пелет. Запасу пального в оперативній місткості вистачає на 1,5–2,5 доби залежно від режиму сушіння.

Нагадаємо, вартість сушіння із теплогенератором на пелетах є меншою у 7-8 разів.