Елеватор

Суд задовольнив позов бондхолдерів «Мрії» про визнання боргових зобов'язань компанії

Суд задовольнив позов бондхолдерів «Мрії» про визнання боргових зобов'язань компанії

16 грудня 2016 року Тернопільський господарський суд задовольнив позов трастової компанії BNY Mellon Corporate Trustee Services Limited, що діє в інтересах усіх власників єврооблігацій, випущених Mriya Agro Holding PLC (Cyprus) при попередньому менеджменті в 2011 і 2013 роках, і визнав боргові зобов’язання 68 компаній, які входять до складу агрохолдингу «Мрія» і виступали поручителями Mriya Agro Holding PLC за цими облігаціями.

Про це повідомила прес-служба «Мрії».

Позов стосується поручительств 68 компаній «Мрії» за простроченими борговими зобов’язаннями Mriya Agro Holding PLC на суму $573 млн (приблизно 15 млрд грн.), які складаються з непогашеної суми кредиту і відсотків з серпня 2014 року, коли компанія оголосила дефолт за євробондами, не зумівши здійснити черговий платіж.

«Це перший випадок, коли власники єврооблігацій звернулися з позовом про стягнення боргу саме в український суд, і це – прецедент, коли українська судово-правова система продемонструвала свою здатність захистити права іноземних інвесторів», – підкреслив генеральний директор агрохолдингу «Мрія» Саймон Чернявський.

Він додав, що «Мрія» зі свого боку визнає вимоги бондхолдерів за боргом, успадкованим компанією від попередніх власників, і розраховує на компетентні й незаангажовані рішення судів і надалі, в рамках процесу реструктуризації боргу компанії.

Нагадаємо, у серпні 2014 року «Мрія» не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов’язаннями і оголосила дефолт. Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій і поручительств, наданих «Мрією» компаніям, афілійованим із сім’єю Гут, на момент оголошення дефолту становила $1,3 млрд.

З лютого 2015 року контроль над активами «Мрії» перейшов до її кредиторів – переважно європейських і американських інвесторів, які прийняли рішення зберегти агрохолдинг. На початку лютого 2015 року був призначений новий менеджмент «Мрії», а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдеров агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день складає $1,1 млрд.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!