Елеватор
Головне:
Елеватор

Суд задовольнив позов бондхолдерів «Мрії» про визнання боргових зобов'язань компанії

Поділитись:
Суд задовольнив позов бондхолдерів «Мрії» про визнання боргових зобов'язань компанії

16 грудня 2016 року Тернопільський господарський суд задовольнив позов трастової компанії BNY Mellon Corporate Trustee Services Limited, що діє в інтересах усіх власників єврооблігацій, випущених Mriya Agro Holding PLC (Cyprus) при попередньому менеджменті в 2011 і 2013 роках, і визнав боргові зобов’язання 68 компаній, які входять до складу агрохолдингу «Мрія» і виступали поручителями Mriya Agro Holding PLC за цими облігаціями.

Про це повідомила прес-служба «Мрії».

Позов стосується поручительств 68 компаній «Мрії» за простроченими борговими зобов’язаннями Mriya Agro Holding PLC на суму $573 млн (приблизно 15 млрд грн.), які складаються з непогашеної суми кредиту і відсотків з серпня 2014 року, коли компанія оголосила дефолт за євробондами, не зумівши здійснити черговий платіж.

«Це перший випадок, коли власники єврооблігацій звернулися з позовом про стягнення боргу саме в український суд, і це – прецедент, коли українська судово-правова система продемонструвала свою здатність захистити права іноземних інвесторів», – підкреслив генеральний директор агрохолдингу «Мрія» Саймон Чернявський.

Він додав, що «Мрія» зі свого боку визнає вимоги бондхолдерів за боргом, успадкованим компанією від попередніх власників, і розраховує на компетентні й незаангажовані рішення судів і надалі, в рамках процесу реструктуризації боргу компанії.

Нагадаємо, у серпні 2014 року «Мрія» не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов’язаннями і оголосила дефолт. Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій і поручительств, наданих «Мрією» компаніям, афілійованим із сім’єю Гут, на момент оголошення дефолту становила $1,3 млрд.

З лютого 2015 року контроль над активами «Мрії» перейшов до її кредиторів – переважно європейських і американських інвесторів, які прийняли рішення зберегти агрохолдинг. На початку лютого 2015 року був призначений новий менеджмент «Мрії», а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдеров агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день складає $1,1 млрд.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!