Елеватор

Ринок демонструє дефіцит елеваторних потужностей, - думка

Ринок демонструє дефіцит елеваторних потужностей, - думка

Елеваторний ринок демонструє певний дефіцит потужностей й неровномірність їх розподілу по регіонах. Це спонукає аграріїв до будівництва власних елеваторів та сховищ.

Про це в інтерв`ю The Ukrainian Farmer розповів член правління Асоціації елеваторів України, експерт елеваторного ринку Ярослав Штика.

За його словами, на сьогодні в системі ДП «Держреєстри України» сертифіковано майже 1 тис. підприємств, що зберігають зерно. Крім того, існує велика кількість приватних елеваторів і зерносховищ, які функціонують, але обліковуються тільки на комерційних інтернет-ресурсах. Також відбувається активне будівництво чи реконструкція елеваторів і зерносховищ.

«Ринок сам демонструє про певний дефіцит потужностей, і можливості для нарощування обсягів ще існують. Розподілення елеваторних потужностей по регіонах і досі є нерівномірним. Є райони з надлишковими потужностями, у яких елеватори функціонують частково або зупинені й виставлено на продаж», – зауважив Ярослав Штика.

Він уточнив, що найбільша кількість елеваторів зупинених або частково зупинених елеваторів, в Полтавській, Київській, Хмельницькій областях.

«З іншого боку, у регіонах із дефіцитом елеваторних потужностей аграрії змушені возити зерно на великі відстані, і в продажі орієнтуються не лише на запропоновану ціну зерна та якість послуг із доробки, а й на логістичну складову. Це спонукає до будівництва власних елеваторів або сховищ із мінімальною технологічністю», – підсумував Ярослав Штика.

Нагадаємо, нараховано часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції елеваторів.