Елеватор

Реконструкція пошкоджених металевих силосів коштує до 250 дол. за тонну

Елеватори часто розташовані на відкритій місцевості та забезпечують чудовий огляд околиць, через що вони стають суб‘єктами прямих військових атак, спрямованих на обмеження ситуаційної обізнаності противника.

Про це йдеться в «Огляді збитків від війни в сільському господарстві України», підготовленого Центром досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Мінагро.

Складські приміщення включають традиційні амбари, бетонні та металеві силоси. У той час як амбари і бетонні силоси відносно недорогі в ремонті, з середньою вартістю 50-130 доларів США за тонну зберігання – реконструкція пошкоджених сучасних металевих силосів може коштувати до 250 доларів США за тонну. Особливості їх конструкції унеможливлює усунення навіть незначних пошкоджень без демонтажу всього силоса. Оціночний обсяг сховищ, що були частково або повністю пошкоджені сягає 3,9 мільйонів тонн. Сукупна вартість ремонту та заміни втрачених потужностей становлять 272.2 мільйони доларів США.

Нагадаємо, збитки від війни у сільському господарстві сягнули 4,3 млрд дол. Раніше запрацювала платформа для фіксації збитків агросектору внаслідок війни.