Елеватор

Рейтинг найбільших експортерів рослинної олії в Україні

Рейтинг найбільших експортерів рослинної олії в Україні

За даними асоціації «Укроліяпром», сьогодні на олію доводиться 22% всього українського експорту. Цьому сприяє не тільки зростаючий попит, але і відсутність обмежень на експорт продуктів переробки соняшнику на зовнішньому ринку.

Про це повідомляє Landlord

ТОП-10 найбільших експортерів рослинної олії в Україні:

№ 1 «Кернел»

Власник: Андрій Веревський. Обсяг експорту: 1995,3 млн дол. Сегмент: олія, зернові культури

Відповідно до даних «Кернел», на частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Частка компанії в експорті зернових з України становить приблизно 10%, з Росії — близько 4%.

№ 2 «Миронівський хлібопродукт»

Власник: Юрій Косюк. Обсяг експорту: 524 млн дол. Сегмент: м’ясо птиці, зернові культури, олія

Компанія Юрія Косюка «Миронівський хлібопродукт» відправляє на зовнішній ринок курятину, напівфабрикати з м’яса птиці, соняшникову та соєву олію, а також зернові. Основні поставки здійснюються в Ірак, Узбекистан, Нідерланди, Казахстан, Грузію, Молдову, Йорданію, Єгипет, ОАЕ і Німеччину.

№ 3 «Cargill Україна»

Власник: Cargill. Обсяг експорту: 495 млн дол. Сегмент: олія, зернові культури

В Україні у «дочки» американської корпорації Cargill є завод з виробництва гібридного насіння соняшнику, підприємство з випуску змішаних добрив, олієекстракційний завод потужністю 400 тис. т соняшнику на рік.

№4 ViOil

Власник: Віктор Пономарчук. Обсяг експорту: 339,4 млн дол. Сегмент: олія

До групи ViОil входить два олієжирових комбінати: Вінницький і Чернівецький, потужності яких перевищують 2700 т переробки олійних в добу. Майже всю олію компанія відправляє на експорт. ViОil торгує більш ніж з 50 країнами. У 2014/15 маркетинговому році компанія поставила на зовнішні ринки 300 тис. тонн соняшникової олії 28 тис. т — ріпакової і 7 тис. т — соєвої, а також 275 тис. т шроту.

№5 «Bunge Україна»

Власник: Bunge. Обсяг експорту: 337,5 млн дол. Сегмент: зернові та олійні культури, олія

Український підрозділ транснаціональної компанії Bunge виробляє рафіновану соняшникову олію на Дніпропетровському олієекстракційному заводі.

№6 «Delta Wilmar СНД»

Власник: Delta Wilmar International Ltd. Обсяг експорту: 151,1 млн дол. Сегмент: олійно-жирова продукція

«Delta Wilmar СНД» займається переробкою тропічних олій, соняшнику та ріпаку, а також експортом рослинних масел, шроту, маргаринів та жирів. У 2014/15 маркетинговому році компанія експортувала 122 тис. т соняшникової олії, 134 тис. т соняшникового шроту і 3400 т маргаринів.

№7 Пологівський ОЕЗ

Власник: Von Sass AG. Обсяг експорту: 100,3 млн дол. Сегмент: олія

Пологівський олійноекстракційний завод входить до п’ятірки найбільших виробників рослинної олії в Україні. Потужність підприємства — 550 тис. т олії в рік.

№8 «Дніпроолія»

Власники: Руслан і Ольга Євстаф’євої, Мюджахіт і Лютфі Тюрккан, Ахмет Пеніче. Обсяг експорту: 80,7 млн дол. Сегмент: олія

«Дніпроолія» — олійноекстракційний завод, розташований в Кривому Розі. Підприємство виробляє 20 тис. т шроту соняшнику і 6000 т масла на місяць. На її частку в загальному експорті України припадає 6,3%.

№9 «Бессарабія В»

Власник: Дмитро Шедер. Обсяг експорту: 75 млн дол. Сегмент: олія

«Бессарабія В» займається переробкою олійних культур і оптовою торгівлею рослинним маслом і шротом. Частка експорту від загальної виручки компанії в 2015 склала 78%.

№10 «Група Креатив»

Власники: Рисбек Токтомушев, Артур Гранц. Обсяг експорту: 54,9 млн дол.
Сегмент: олія

До недавнього часу компанія займала друге місце в Україні за обсягами експорту соняшникової олії, постачаючи його в 25 країн. Дві третини своєї продукції «Креатив» раніше експортував.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!