Елеватор

Призупинено стягнення 400 млн гривень податкового боргу з Харківського тракторного заводу

Призупинено стягнення 400 млн гривень податкового боргу з Харківського тракторного заводу

Відділ примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України постановою від 16 серпня призупинив виконання рішення по стягненню з ПАТ «Харківський тракторний завод» (ХТЗ) 400,98 млн грн. боргу на користь Спеціалізованої державної податкової інспекції (СДПІ) з обслуговування великих платників у Харкові.

«Виконавче провадження було призупинено на підставі ухвали Господарського суду Харківської області від 14 липня 2016 року про затвердження плану досудової санації ХТЗ, яким, окрім іншого, був введений мораторій на задоволення вимог кредиторів (включаючи СДПІ), що виникли до затвердження даного плану», – повідомив адвокат ХТЗ Андрій Хоріжко.

Він зауважив, що зазначена заборгованість, як стверджує СДПІ, виникла внаслідок невиконання заводом кредитних зобов’язань за кредитом, отриманим у 1998 році під державні гарантії.

«Однак ХТЗ не погоджується ні з безпідставним стягненням на користь держави витрат, які держава практично не понесла, ні тим паче з їх подвійним стягненням», – підкреслив Андрій Хоріжко.

Він пояснив, що зазначена заборгованість вже була стягнута з ХТЗ двічі. Вперше – шляхом визнання кредиторських вимог СДПІ постановою Вищого господарського суду від 10 серпня 2010 року в рамках справи про банкрутство ХТЗ в розмірі 158,41 млн грн, що становило 16,05 млн євро. Вдруге – постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 8 грудня 2015 року. Однак на момент винесення постанови в гривневому еквіваленті 16,05 млн євро вже склало 400,98 млн грн.

Як повідомлялося, ХТЗ через дії силових структур простоював із березня 2016 року. Наразі завод готується до запуску виробництва в рамках затвердженого плану санації.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!