Елеватор

Польські фермери блокують три прикордонні пункти пропуску

Польські фермери блокують три прикордонні пункти пропуску

Польські фермери блокують три прикордонні пункти пропуску, перешкоджаючи руху вантажівок. Мова йде про пункти пропуску «Ягодин», «Рава Руська» та «Угринів».

Про це під час брифінгу в «Укрінформ» повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Протестувальники потужно обмежують рух вантажного транспорту, який прямує з України в Польщу. Тривалий час по «Ягодину» та «Раві Руській» були нульові показники перетину кордону. По «Ягодину» за минулу добу нульові показники, у напрямку руху пункту пропуску «Ягодин»  7 порожніх вантажівок змогли перетнути кордон, по напрямку пункту пропуску «Угринів» – 11 вантажних транспортних засоби»», – зауважив він.

За словами Андрія Демченка, в бік України ситуація на цих пунктах пропуску трішки краща, але далека від показників, які були до блокування. Найбільш складна ситуація по пункту пропуску «Ягодин» – за минулу добу кордон перетнуло близько 70 вантажівок в бік України при пропускній здатності 1200-1400 вантажівок за добу.

«Сукупна черга по цих трьох напрямках станом на ранок становить 450 вантажних транспортних засобів, 230 з яких очікують перетину кордону на пункті пропуску «Ягодин»», – зазначив речник Державної прикордонної служби.

Він нагадав, що польські протестувальники розблокували рух до пунктів пропуску «Краківець» та «Шегіні». Там відбувається активний рух вантажівок. Зокрема, черга у напрямку пп «Краківець» станом на ранок становить близько 800 вантажівок й близько 600 у напрямку пп «Шегіні».

Нагадаємо, Польща не заборонятиме транзит української агропродукції.