Елеватор

Польські фермери блокуватимуть пункт пропуску на кордоні з Литвою

Польські фермери блокуватимуть пункт пропуску на кордоні з Литвою

З 1 березня польські фермери блокуватимуть пункти пропуску на кордоні з Литвою. На їх думку, з країн Балтії українське збіжжя повертається до Польщі.

Про це повідомляє польське видання Wiadomosci.

За словами організатора акції протесту Кароля Пєчинського, 1 березня трактори мають перекрити найбільший переїзд у Будзіську.

«Ми перешкоджаємо явищу, яке ми називаємо зерновою каруселлю, – каже він. – Українське зерно потрапляє в провінцію. Люблінське або Підкарпатське як транзит через нашу країну. Це дозволено – попри ембарго. Далі машина прямує до Литви. Після перетину польсько-литовського кордону транспорт більше не відстежується польськими службами. Потім вантажівка із зерном повертається на кордон і змінює документи. Вантаж вільно потрапляє в країну в обхід ембарго, яке Польща запровадила 15 вересня на імпорт зерна з України.

Блокада в Будзіско (найважливіший пункт пропуску на кордоні з Литвою) має розпочатися в п’ятницю, 1 березня, близько 10 години ранку і триватиме тиждень. В акції візьмуть участь фермери з Вармінсько-Мазурського та Підляського воєводств.

Польські фермери вимагають приєднання Литви до транзитної програми ЄС. Тоді українське зерно відправлятиметься в Клайпедський порт, а потім кораблями експортуватиметься на ринки за межі ЄС. Це головна вимога щодо блокування польсько-литовського кордону .

Нагадаємо, польські фермери висипають зерно з українських фур. Також ми писали, що польські фермери перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагону. Крім того, на польському кордоні невідомі пошкодили український ріпак в трьох зерновозах.