Елеватор
Головне:
Елеватор

Перший в Україні агрофудкластер створили в Харкові

Поділитись:
Перший в Україні агрофудкластер створили в Харкові

У Харкові створено перший в Україні агрофудкластер Agro Food Cluster Kharkiv. Він об’єднає виробників та переробників сільськогосподарської продукції, а також компанії з суміжних галузей: логістики, складування, продажу та правового захисту.

Засновниками виступили компанії «Артика», «Юнітек», «Паритет Агро», м’ясокомбінат «М’ясний», юридична фірма ILF. На початку липня до них приєдналися десять нових учасників.

Акцент робиться на кількох напрямках: заморозка фруктів і овочів, переробка м’яса, знак «екопродукція», кооперація в експорті зерна.

Головні завдання агрофудкластера – захист місцевого агробізнесу, виведення його на нові ринки (в тому числі європейський), допомога в отриманні додаткової вартості та рух від сировинного ринку до переробного.

Засновники зазначають, що лобіюватимуть інтереси місцевого виробника на різних рівнях, але головний ефект кластера виявиться у спільних проектах та ініціативах. Зокрема, тих, які допоможуть отримати додаткову вартість.

«Україна —  один із провідних постачальників меду до Європейського Союзу. Проте ніхто у магазинах Німеччини не бачив українського меду, – розповідає голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Александер Маркус. — Тому що доставка, упаковка, продаж під німецькими торговими марками —  всім цим займаються компанії в Німеччині. І їм, а не українцям, дістається вся ця додаткова вартість, вся маржа».

Ініціатива «Червона кнопка» дозволить учасникам об’єднання викликати юриста у екстрених випадках.  «Не всі компанії можуть дозволити собі штатного юриста. У випадку раптового візиту перевіряючих або правозахисних органів кластер може надати компанії правовий захист», — пояснює партнер юридичної фірми ILF Артем Наумов.

Інформаційний портал кластера допоможе знайти постачальника і покупця в Харківській області, швидко укласти угоду та не перевозити товар всією Україною.

Перший успіх кластера – участь у найбільшій світовій виставці продуктів харчування ANUGA 2017 (Німеччина).

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!