Переваги будівництва комбікормового заводу поруч з елеватором
Будівництво комплексу, до якого входить елеватор і комбікормовий завод, має низку переваг.
Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.
Зокрема, підприємство отримає більшу економічну вигоду від переробки зерна на продукти з доданою вартістю — наприклад, комбікорм, ніж за зберігання зерна на елеваторі та продажу його як сировини.
«Розташування комбікормового заводу поряд з елеватором дасть вам змогу заощадити на будівництві майданчика під об’єкт і під’їзних шляхів; уникнути виснажливої процедури приєднання до інженерних мереж; заощадити на транспортних витратах — скористатися наявною й адаптованою логістичною системою та системою приміщень для зберігання зерна/насіння», – зауважують у статті.
Також розташування комбікормового заводу поряд з елеватором дозволяє знизити капітальні витрати й отримати оптимальну якість продукції.
«На завод сировина може надходити як із поля, так і із зерносховища. Незалежно від джерела надходження зерно пропускається через очисне обладнання, а за потреби піддається сушінню. Як правило, на елеваторі є власна сертифікована лабораторія — це дозволить вам краще контролювати товарні характеристики як сировини, так і готової продукції, а також звести до мінімуму вкладення у нове обладнання», – уточнюється у статті.
Крім того, якщо агрокомпанія має власне тваринництво чи птахівництво, таке рішення дає змогу їй стати незалежною від комбікормової галузі та знизити собівартість продукції, що в умовах зниження маржинальності в галузі є досить вагомим аргументом.
Нагадаємо, комбікормовий завод «Агропродсервісу» вироблятиме гранульовані корми. Також ми писали, що на Одещині побудують завод із виробництва комбікормів для овець.