Елеватор

«Нива Переясливщини» запроваджує повну автоматизацію процесів елеваторного господарства

«Нива Переясливщини» запроваджує повну автоматизацію процесів елеваторного господарства

Група компаній «Нива Переяславщини» щороку експортує близько 100 тисяч тонн збіжжя.

Про це повідомляє пресслужба групи компаній.

«Зараз завершуємо виконання контракту на 51 тисячу тонн кукурудзи, до цього вантажили ріпак. Ціна на кукурудзу зараз нормальна, але ми можемо дозволити собі продати тільки невелику частину врожаю, бо основна маса зерна використовується для відгодівлі тварин, бо це основний напрямок нашої роботи», – зауважила Так про експортну складову роботи компанії говорить голова правління ЕКХП Олександр Ярощук.  

За його словами, Україна все більше стає світовим гравцем на ринку зерна, і якщо США почали інтенсивніше використовувати кукурудзу для виробництва біоетанолу – це буде відчутно по всьому світі, тому із поля зору цю складову роботи компанії не випускає.

«Минулоріч до зони відвантаження додали ще один транспортер, додатково змонтували технологічне обладнання, яке суттєво прискорює процес навантаження. Тепер ми за півтори доби можемо навантажити повністю залізничний маршрут – 50- 54 вагони, а це суттєво, бо саме таку вимогу ставить Укрзалізниця», – додав Олександр Ярощук.

Він додав, що «Нива Переясливщини» майже на фініші запровадження повної автоматизації процесів елеваторного господарства. Окрім найстарішого всі інші керуються комп’ютерним управлінням: обираються маршрути руху зерна, відкриваються потрібні засувки, транспортери, оператори виключно контролюють цей процес.

Також в компанії постійно вдосконалюють комплекс очисних машин, щоб зменшити викиди пилу, покращити якість зерна без шкоди довкіллю, зокрема облаштували завальні ями.

«Нива» отримала атестацію за системою ISCC. Це сертифікація на відповідність вимогам Європейського Союзу: Міжнародної системи стійкості виробництва та викидів вуглецю ISCC (International Sustainability & Carbon Certification).

Нагадаємо, «Нива Переяславщини» отримає $ 20 млн на розширення виробництва за стандартами ЄС.