Елеватор

Низька ціна на яйця вплинула на фінансові показники агрохолдингу «Авангард»: виручка скоротилася на 46,6%

Низька ціна на яйця вплинула на фінансові показники агрохолдингу «Авангард»:  виручка скоротилася на 46,6%

Чисті збитки агрохолдингу «Авангард» (холдингова компанія Avangardco Investments Public Limited) у І півріччі 2016 року склав $32,61 млн, що в 4,7 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року.

«На результати компанії в І півріччі 2016 року вплинули ціни реалізації яєць у другому кварталі, які впали нижче рівня 2015 року на тлі зростання витрат виробництва», – йдеться в звіті компанії на Лондонській фондовій біржі.

Згідно з ним, виручка «Авангарду» скоротилася на 46,6% – до $64,78 млн, що пов’язано з посиленням конкуренції на внутрішньому ринку, викликаною скороченням експорту яєць з України і слабким внутрішнім попитом.

«У світлі політичної та економічної невизначеності в Україні і низького попиту на яйця на внутрішньому ринку компанія дає консервативний прогноз на друге півріччя 2016 року», – йдеться в документі.

Водночас «Авангард» очікує часткового відновлення попиту і цін продажів яєць у другій половині року.

 

Операційні збитки в січні-червні скоротився в 5,3 рази в порівнянні з І півріччям минулого року і склав $20,97 млн.

У результаті скорочення консолідованої виручки і зростання собівартості реалізованої продукції, валовий прибуток компанії в січні-червні скоротився на 64% в річному вирахуванні до $2,7 млн.

Показник EBITDA за підсумками І півріччя ‒ негативний і склав $12,6 млн у порівнянні з негативним EBITDA $98,2 млн за аналогічний період минулого року.

Експортна виручка «Авангарду» за звітний період склала $31,7 млн, або 49% від загальної консолідованої виручки (за І півріччя 2015-го ‒ $44,2 млн, або 36%).

Виробництво яєць за звітний період скоротилася на 34% ‒до 1,249 млн штук.

Загальне поголів’я птиці «Авангарду» на кінець червня 2016 року скоротилося на 14% у річному обчисленні й оцінювалося в 13,7 млн голів, у тому числі курей-несучок 10,8 млн голів.

Довідка

«Авангард» ‒ вертикально інтегрований холдинг, що спеціалізується на виробництві яєць та яєчних продуктів, найбільший гравець на ринку. Агрохолдинг завершив 2015 рік із чистими збитками $158,39 млн, що майже вшестеро перевищує чисті збитки, отримані за підсумками 2014 року ($26,92 млн).

Інтерфакс-Україна  

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!