Елеватор
Головне:
Елеватор

Названо собівартість зняття тонно-відсотка за умов використання альтернативного пального

Вартість сушіння зернових у разі використання теплогенераторів GRECO Group коливається від 6 до 27 грн за зняття тонно-відсотка.

Про це йдеться у матеріалі, опублікованому в журналі The Ukrainian Farmer. Під час установлення теплогенераторів фахівці GRECO Group від сушарки не від’єднують штатне обладнання, щоб клієнт зміг повернутися до сушіння газом або іншим пальним.

Це дає змогу не лише гнучко використовувати різні види пального залежно від їх вартості й доступності, а й регулювати ліміти використання газу.

Тривале невикористання газу загрожує великим підприємствам його відключенням,  тому вони змушені споживати газ хоча б у невеликих обсягах.

Коливання температури теплового агента генератора — в межах 2%, що нічим не відрізняється від роботи з природним газом.

Згідно із липневими цінами, на сьогодні найдорожчим пальним для сушіння зерна є скраплений газ: зняття тонно-відсотка обійдеться у 25–27 грн. Тонно-відсоток за умов використання природного газу знімається за 16,5–17 грн. Вартість зняття тонно-відсотка за умов використання пелет становить 6–7 грн. Це утричі дешевше за газ і в 4 рази дешевше, ніж скраплений газ.

У  GRECO Group вважають, що за таких умов строк окупності теплогенератора, що працює на пелетах, не перевищує 1,5–2 роки, а якщо підприємство сушить багато зерна, обладнання може окупитися за один сезон.

Нагадаємо, переобладнання сушарок дозволяє зекономити від 1 до 4 грн на зняття 1 тонно-відсотка. Також ми писали, що теплогенератори «Греко Груп» на альтернативному пальному не лишають шкідливих домішок.

Журнали