Елеватор

Насіннєві лінії «Астарти» заготовили 4350 тонн насіння озимої пшениці

Насіннєві лінії «Астарти» заготовили 4350 тонн насіння озимої пшениці

На двох насіннєвих лініях Астарти – ТОВ «Волочиськ-Агро» та ТОВ АФ «ім. Довженка» – заготовили 4350 тонн насіння озимої пшениці.

Про це повідомляє пресслужба агрохолдингу.

«Робота насіннєвих ліній розпочалася практично зі старту жнив, адже обсяги роботи великі. Тож треба включатися з перших днів, аби потім не було затримки посівної через брак насіннєвого матеріалу. Станом на 12 серпня ми вже заготовили близько 2700 тонн насіння озимої пшениці (30%) на Агрофірмі «ім. Довженко» та 1650 тонн або близько 45% – на ТОВ «Волочиськ-Агро»», – розповів головний агроном «Астарти» Роман Павлик.

Насіннєві лінії «Астарти» по озимих культурах переважно працюють для доробки насіння пшениці (99% від осіннього обсягу), а також для заготівлі невеликої кількості насіння жита та тритикали. Ріпак (100%) закуповується у сторонніх контрагентів.

 «Насіння озимої пшениці для потреб агропромхолдингу ми розмножуємо власноруч в повному обсязі. Але розмноженням ми займаємося не тільки для себе, але й для сторонніх с/г підприємств, яким щороку реалізовуємо близько 400 тонн», – уточнив Роман Павлик.

Аби весь насіннєвий матеріал мав відмінну якість і давав добру схожість, до обробки насіння підходять з особливою відповідальністю. Сам процес обробки складається з кількох етапів:

– очищення зерна – відділення зерна від різного роду домішок;

– оптична сепарація – фінішна операція очищення (видалення пігментного зерна);

– калібрування – розподіл зерна на фракції;

– протруювання – нанесення на зерно суміші захисно-стимулюючих речовин (фунгіцид, інсектицид, стимулятор росту) в цілях вищих показників схожості.

Нагадаємо, «Астарта» сплатила 627 млн грн податків.