Елеватор

На Волині зводять два «сухі порти»

На Волині зводять два «сухі порти»

На Волині розбудовують інфраструктуру під два «сухі порти», які сприятимуть вивезенню сільськогосподарських культур українських аграріїв на закордонний ринок.

Про це повідомляють «Суспільне. Новини».

«На сьогодні в нас одному місці продовжуються роботи будівельні, в другому – реконструкційні по елеваторах, які знаходяться поблизу залізнично-дорожніх колій. Це дасть змогу після введення їх експлуатацію експортувати зерно не тільки морем, а й залізницею», – розповів начальник обласного управління агропромислового розвитку (АПР) Юрій Юрченко.

За його словами, якщо ці два порти запрацюють на повну, то Волинь може експортувати понад 3 мільйони тонн культур на рік. Йдеться про експорт зернових і технічних культур.

До повномасштабної війни, сказав начальник обласного управління АПР, через територію Волині експортувалося орієнтовно 110 тисяч тонн зернових і технічних культур. У 2022-му регіональний показник зріс до 1,5 мільйона тонн агропродукції.

«На сьогодні здійснюються прямі поставки на порти зернової групи. Також йдуть і технічні культури, які не залишаються на території Євросоюзу, а прямують далі», – додав Юрій Юрченко.

Нагадаємо, волинські науковці закладають досліди з вивчення цукроносних культур.