Елеватор

На українсько-словацькому кордоні протестують систему раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій

На українсько-словацькому кордоні протестують систему раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій

З 1 лютого на пункті пропуску «Ужгород — Вишнє-Нємецьке» стартує пілотний проєкт «Система раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-словацькому кордоні».

Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби за результатами зустрічі представників українських уповноважених органів зі словацькими колегами.

На сьогодні в Україні на її західному кордоні з країнами ЄС (Польщею, Словаччиною,  Угорщиною та Румунією) функціонує 20 автомобільних пунктів пропуску. Тільки у 9 з них здійснюються переміщення великовантажних автомобілів. Першочергова задача – збільшити пропускну спроможність діючих пунктів пропуску без залучення додаткових капіталовкладень, максимально використати існуючу інфраструктуру та можливості контролюючих служб.

Одним із шляхів вирішення питання безперебійної, ритмічної та злагодженої роботи пунктів пропуску, збільшення їх пропускної спроможності є належна взаємодія митних та прикордонних служб обох країн. Таким дієвим та результативним  механізмом є Система раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на кордоні, яка використовується на українсько-польському та українсько-угорському кордоні.

Тому керівництво Держмитслужби запропонувало словацькій стороні долучитися до впровадження аналогічного механізму. Сторони домовилися запровадити пілотний проєкт з практичної реалізації «Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-словацькому кордоні» у період з 01.02.2023 по 01.05.2023. За результатами пілотного проєкту в травні 2023 року сторонами на рівні керівників національних митної та прикордонної служб планується підписання та реалізація на постійній основі Меморандуму про запровадження «Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-словацькому кордоні».

Раніше ми повідомляли, які проблеми стають на заваді розширення «Шляхів солідарності».