Елеватор

«Мрія» досі не виплатила борг ПУМБу — Сергій Черненко

«Мрія» досі не виплатила борг ПУМБу — Сергій Черненко

Три найгучніших боржника, які, займалися шахрайством, це саме сільгосппідприємства. Зокрема компанія «Мрія» отримала від банку ПУМБ кредит на 25 млн дол. І на даний час сума боргу непогашена.

Про це у своєму інтерв’ю Finance.liga.net розповів голова правління «Першого Українського Міжнародного Банку» Сергій Черненко.

«Власники фактично погодилися передати компанію комітету кредиторів, який призначив в ній новий менеджмент. Ми не бачимо ніякого результату від кримінальних переслідувань, про які на певному етапі так голосно заявляв ряд керівників. Очевидно, що наша правова система не готова до такого роду економічних злочинів. Причини можуть бути самі різні — відсутність кваліфікації або політичної волі, корупція і так далі. Але факт залишається фактом: ніякого реального розвитку справи “Мрії” так і не сталося. І це незважаючи на те, що до складу кредиторів входили міжнародні інвестори, IFC, великий пул іноземних банків і т.д», — зазначив він.

У банку зауважують, що зайняли пасивну позицію і спостерігають за розвитком подій.

«Наша сума боргу менша, ніж у інших учасників, і ми не хочемо витрачати внутрішні ресурси. Ми знаходимося в тісному контакті з менеджментом “Мрії” і з комітетом кредиторів», — пояснив Черненко.

За словами керівника банку, на сьогодні агрохолдинг не погашає взяту суму кредиту. Збирає активи, аналізує ситуацію і виробляє стратегію роботи. Фактично навесні закінчується перший сезон, який компанія відпрацювала з новим менеджментом.

«Наш останній контакт з ними був зовсім недавно, в межах місяця. Менеджмент обнадіяв нас, що компанія готова запропонувати кредиторам вибрати один з декількох варіантів — чекати протягом якогось терміну, брати участь у фінансуванні компанії, отримувати відсотки вже зараз або продавати борги на ринку. Котирування дуже низькі, до 10% від номіналу. Проте є дистрес-фонди, готові купувати ці борги. На даний час ідуть переговори. Ми чекаємо пропозиції від керівництва “Мрії”, після чого зробимо оцінку, а далі вирішимо, чи хочемо реалізувати наше право на заставу або ж приєднатися до кредиторів», — прокоментував він.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!