Елеватор
Головне:
Елеватор

«М.В. Карго» почала будувати причал для завантаження зерном суден у порту Южний

«М.В. Карго» почала будувати причал для завантаження зерном суден у порту Южний

Компанія «М.В. Карго» розпочала палебійні роботи для будівництва причалу № 25, який забезпечуватиме роботу зернового терміналу Cargill.

Новий причал у порту Южний (Одеська область) будується вперше за вісім років: причали у контейнерного терміналу «ТІС» були закінчені в 2009 році, і з того часу нові гідротехнічні конструкції в порту не будувалися, повідомляє прес-служба компанії.

Довжина нового причалу – 385 м без сполучень, глибина – 16 м. Для забезпечення такої глибини «М.В. Карго» вже виконала днопоглиблювальні роботи.

Причал зможе приймати під завантаження зерном судна типу Postpanamax.

Будівництво причалу проводиться своїми силами і має бути завершено протягом року. Новий термінал, за оцінками «М.В. Карго», забезпечить державі як мінімум 600 млн грн. надходжень щорічно: портових зборів, ПДВ і різних податкових відрахувань до бюджетів усіх рівнів.

Під час будівництва і подальшої роботи терміналу буде створено понад 500 робочих місць.

«Термінал повинен почати працювати навесні 2018 року – це наші зобов’язання перед інвестором і кредиторами, – зазначив директор з розвитку «М.В. Карго» Філіп Грушко. –

Також цей термін пов’язаний із початком зернового сезону. «М.В. Карго» виконує графік робіт на 100% – в будівництво вже інвестовано більше $30 млн, роботи ведуться цілодобово ».
 
В акваторії причалу ще потрібно провести днопоглиблювальні роботи – за цю частину відповідає Адміністрація морських портів України (АМПУ). Проте тендер, який повинен був визначити підрядника цих робіт, вимагає аудиту і був зміщений з листопада 2016 року на березень 2017 року. «М. В. Карго» розраховує, що тендер відбудеться на прозорих умовах і в зазначений термін.

Також для своєчасного початку днопоглиблення АМПУ і Міністерству інфраструктури необхідно узгодити проектні рішення в Кабінеті міністрів.

Довідка

Cargill Inc. – найбільша світова приватна компанія, що інвестує в харчове виробництво. Компанія працює в 68 країнах світу, займається продажами зерна, олії, цукру та інших продуктів. Також є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції.

«М.В.Карго» – компанія, створена для реалізації інвестиційного проекту корпорації Cagrill. Проект передбачає будівництво нового зернового терміналу потужністю 5 млн тонн на рік у порту Южний. Загальна вартість проекту – $150 млн. Кредити на будівництво виділяють ЄБРР і Міжнародна фінансова корпорація.

Порты Украины

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!