Елеватор

KSG Agro почав будівництво пелетного заводу

KSG Agro почав будівництво пелетного заводу

Компанія KSG Agro розпочала будівництво заводу з виробництва енергетичних пелет в Криворізькому районі. Завод буде побудований за проектом польської компанії Polish Energy Partners.

У повідомленні зазначається, що KSG Agro знайшла в Польщі завод, технологія якого дозволяє виготовляти пелети без сушіння. Уклала з ним ліцензійну угоду і купила технологію разом з усією будівельною документацією. Проектна потужність майбутнього підприємства складе 60-90 тис. тонн на рік.

«На сьогодні ми закупили обладнання, готовність виробничої будівлі становить 70%. Правда, в зв’язку з нестабільною ситуацією в країні і складною ситуацією в АПК реалізація проекту законсервована. Але ми не втрачаємо оптимізму і зараз шукаємо інвестора для монтажу обладнання та запуску заводу», — розповів голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.

За його словами, заміщення традиційних видів палива альтернативним біологічним — один з найважливіших національних пріоритетів. Адже це знижує енергозалежність України від Росії. Використання відновлюваних енергоресурсів також знаходиться в руслі політики Євросоюзу, спрямованої на збільшення їх частки в структурі споживання.

«Особисто я сказав тверде “ні” російському газу 4 роки тому ще на етапі проектування нашого свінокоплекса. Спочатку ми передбачили використання паливних пелет для опалення свинокомплексу — замість газу. Саме тоді ми стартували з власним виробництвом паливних пелет. На наших потужностях ми виробляємо близько 500-600 тонн пелет на місяць, 200 тонн з яких використовуємо самі», — зазначив Сергій Касьнов.

Як уточнили в агрохолдингу, перехід KSG Agro на альтернативну систему теплопостачання дозволив повністю відмовитися від споживання газу, а це близько 7 млн м3 на рік для першої черги комплексу. Використання такого типу палива в порівнянні з газом знижує витрати приблизно в три рази, незважаючи навіть на те, що всі компанії, що входять в структуру агрохолдингу, закуповують пелети за ринковою ціною.

«Завдяки використанню пелет і повної відмови від газу, економія холдингу в рік становить десятки мільйонів гривень. В даний час в якості сировини завод використовує пожнивні залишки і солому зернових культур, таких як ячмінь і пшениця, залишки олійних культур, наприклад, ріпаку, і стебла технічних культур — кукурудзи. При цьому думаємо про екологію, адже виробництво енергетичних пелет не повинно завдавати шкоди родючості земель», — додав Сергій Касьянов.

Як додаткову сировину в виготовленні паливних пелет в компанії використовують біомасу енергетичних культур, яку вирощують на спеціальних плантаціях енергетичних посадок.

Grain Ukraine

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!