Елеватор

Китайська компанія може взяти участь в процесі приватизації ДПЗКУ

Китайська компанія може взяти участь в процесі приватизації ДПЗКУ

Китайська компанія ССЕС, яка виступає партнером Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) за китайським кредитом на $1,5 млрд, може взяти участь у процесі приватизації держкомпанії.

«Ми бачимо, що вони хочуть брати участь в цьому питанні (приватизації. – ІФ). Ми бачимо їх як стратегічного партнера, про це ми говорили під час зустрічі, що вони повинні бути першими, тому що вони сприяли наданню цього кредиту», – сказав в.о. голови правління ДПЗКУ Олександр Григорович.

За його словами, ДПЗКУ активно співпрацює з ССЕС у питанні виконання умов контракту на поставки зернових.

«У минулому маркетинговому році ми експортували 3,1 млн тонн. На цей рік ми поставили план 3,5 млн тонн», – зауважив керівник ДПЗКУ.

Він розраховує, що в 2017 році компанія ССЕС отримає квоту на імпорт кукурудзи в Китай на рівні не менше 1 млн тонн.

«Ми змінили структуру закупівель зерна. Сьогодні ми ставимо завдання працювати тільки з компанією ССЕС, і це є ризиком для зменшення обсягу торгівлі та недоотримання прибутку. Реальна цифра поставок на 2016/17 МР – 2,5 млн тонн зерна, основна маса з яких піде в Китай», – зазначив Олександр Григорович.

Компенсувати можливе недоотримання прибутку ДПЗКУ розраховує за рахунок форвардної програми і програми поставок засобів захисту рослин, добрив аграріям, вартість якої може спочатку скласти близько $2 млн.

ДПЗКУ в 2012 році домовилася з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд, який планувалося використати на закупівлі зерна для його експорту за торговельними угодами з КНР.

Оператором з китайської сторони за цим контрактом, розрахованим на 15 років, виступила компанія ССЕС. Передбачалося, що в подальшому китайська сторона виділить ще $1,5 млрд на проекти зрошення і розвитку зернової логістики.

 Інтерфакс-Україна  

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!