Елеватор

Kernel за допомогою USAID розбудовуватиме власний термінал у порту Рені

Kernel збільшує експортну потужність України через розбудову свого річкового терміналу в Рені у співпраці з Проєктом міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України». Сторони підписали Меморандум про партнерство.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

У проєкті беруть участь також Nibulon та Grain Alliance, які розвиватимуть експортну логістику на річкових терміналах в Ізмаїлі (Україна) та Чірна-над-Тісоу (Словаччина). Загальні інвестиції в розбудову експортної логістики України складуть понад 44 млн дол. США.

$8 млн дол. США надійдуть від USAID та понад $36 млн від трьох партнерів з українського бізнесу.  За прогнозами, спільне фінансування дозволить збільшити потужність транспортування зерна на 3,35 мільйони тонн на рік.

«Ми цінуємо підтримку партнерів, яку вони надають українському агробізнесу в ці складні часи. Завдяки міжнародній співпраці ми маємо більше можливостей розвивати річкову логістику. Для нас честь бути партнерами USAID в цьому проєкті, адже йдеться не тільки про посилення експортного потенціалу України, а й про забезпечення глобальної продовольчої безпеки», — наголосив Євген Осипов, СЕО Kernel.   

Kernel придбав актив у порту Рені на річці Дунай у 2022 році для перевалки соняшникової олії та шроту. Щоб зробити експорт річкою ефективнішим, компанія вже інвестувала у баржі, каботажні судна та зручні транспортні засоби для перевезення зерна та олії. Додаткове фінансування у доступ до причалів дозволить збільшити обсяг на 600 000 тонн на рік. За останні 15 років Kernel інвестував у розвиток української економіки понад 2,5 млрд дол. США.

Раніше ми повідомляли, Kernel запустив курси з програмування та диспетчерського керування.