Елеватор

Херсонське господарство має складнощі з виробництвом виноградних саджанців, права на сорти яких належать кримському «Магарачу»

Херсонське господарство має складнощі з виробництвом виноградних саджанців, права на сорти яких належать кримському «Магарачу»

Агрофірма радгосп «Білозерський», один із найбільших виробників сертифікованих саджанців винограду в Херсонській області, має проблеми з можливістю виробляти та реалізовувати посадковий матеріал саджанців деяких технічних сортів винограду, власниками яких донедавна був Національний інститут винограду і вина «Магарач» (Крим).

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода.

«Офіційне виробництво та реалізація сортів винограду розплідниками радгоспу можливі лише в разі заключення ліцензійної угоди з власником сорту, що після анексії півострова стало просто неможливим, – зазначив  Олександр Паливода, – отже й виробляти та реалізувати ці магарацькі сорти винограду на законних засадах підприємство не може».

Посадковий матеріал винограду, який реалізує радгосп «Білозерський», користується великим попитом серед агровиробників не лише в Україні, а й за кордоном.

За словами керівника агрофірми Віталія Шишенка, вже зараз кількість замовлень на реалізацію саджанців набагато перевищує потужності підприємства.

Розплідників такого рівня, які займаються виробленням саджанців технічних сортів винограду, на півдні України є лише три: один – у Херсонській області і два – в Одеській, зауважив Олександр Паливода.

Своєю чергою департамент агропромислового розвитку Херсонської ОДА підготував проект листа на ім’я прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо передачі прав на володіння деякими сортами винограду Національного інституту винограду і вина «Магарач» Національній академії аграрних наук України.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!