Елеватор

Елеваторники переходять на обладнання українського виробництва, - фахівець

Елеваторники переходять на обладнання українського виробництва, - фахівець

Трендом останніх десяти років став перехід від імпортного елеваторного обладнання на вітчизняне.

Про це в інтерв`ю The Ukrainian Farmer розповів член правління Асоціації елеваторів України, експерт елеваторного ринку Ярослав Штика.

За його словами, є декілька пояснень, чому елеваторники надають перевагу обладнанню українського виробництва.

Зокрема, якість обладнання достатньо висока й подекуди краща, ніж в іноземних брендів.

«Але тут потрібно насамперед зауважувати на комплектацію обладнання й порівнювати комерційні пропозиції від постачальників», – уточнив Ярослав Штика.

Також однією з причин є надання державної компенсації для покупців українського обладнання.

«Це спонукає багатьох аграріїв — від малих фермерів до агрохолдингів — віддавати перевагу саме вітчизняним продуктам», – вважає Ярослав Штика.

Перевагами обладнання українського виробництва також є:

позитивні відгуки тих, хто придбав і вже має досвід експлуатації;

зрозумілі строки постачань обладнання;

значно дешевший і часто швидший технічний сервіс, як порівняти із закордонними постачальниками обладнання, а також наявність витратних матеріалів і запасних частин на території України.

«Усе це дає змогу інвестувати в елеватор значно менше коштів і не втрачати у якості, продуктивності, надійності та довговічності. Однак існують деякі винятки, які стосуються певного сегмента елеваторного обладнання. Загалом комплектація постачань елеваторного обладнання вітчизняного виробника технічно і технологічно надійніша та фінансово цікавіша, ніж обладнання іноземних виробників», – підсумував Ярослав Штика.

Нагадаємо, нараховано часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції елеваторів. Раніше ми писали, що ринок демонструє дефіцит елеваторних потужностей.