Елеватор

Дунаю потрібно надати статус внутрішнього водного шляху України

Дунаю потрібно надати статус внутрішнього водного шляху України

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням сформувати рейдові перевалки всім морським портам дунайського регіону та надання статусу річці Дунай як внутрішнього водного шляху Е-80-09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення (УМВШ).

Про це повідомляє пресслужба УЗА.

Такі кроки дозволять значно збільшити потужності перевалки вантажів портів на Дунаї та знизять витрати на логістику.
В Асоціації нагадали, що 12 травня 2022 року ЄС прийняв План Дій щодо Маршрутів Солідарності ЄС-Україна для сприяння сільськогосподарському експорту України та двосторонньої торгівлі з ЄС, який визначив пріоритет максимізації ефективності використання інфраструктури України.
В липні 2022 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував План відновлення України, яким передбачено термінове будівництву річкового порту (терміналу) в м. Ізмаїл. Таке будівництво підтримало Мінекономіки, Мінагрополітики, Одеська обласна військова адміністрація. У відповідь Мінінфраструктури прийняло рішення про доцільність термінового будівництва нових та розширення наявних річкових портів (терміналів) на р. Дунай. Поряд із цим, в уряді також підкреслювали, що «за умови системних інвестицій та виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік».

Нагадаємо, обсяг вантажоперевезень до Дунайських портів збільшиться до 10 млн тонн на рік.