Елеватор

Дунайські порти за 11 місяців обробили майже 30 млн тонн вантажів

Дунайські порти за 11 місяців обробили майже 30 млн тонн вантажів

За 11 місяців роботи загальні обсяги перевалки через українські дунайські порти становили майже 30 млн тонн.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомляє віце-прем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, наразі вже запрацювала нічна навігація на каналі Суліна. Й тепер Україна очікує від румунських колег забезпечення необхідною кількістю лоцманів. В цьому разі експортна спроможність дунайських портів зросте до 4 млн тонн на місяць.

«Продовжуємо спільно працювати над збільшенням потужності залізничних та автомобільних пунктів пропуску у чотирьосторонньому форматі: Румунія – США – Європейська Комісія – Україна за участі Молдови. Два ключових питаннях, над якими працюємо зараз – це погодження пілотного проєкту на пункті пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» – запуск вантажівок та «зелений коридор» через пункти пропуску «Рені – Джурдлешти – Галац» між Україною, Молдовою та Румунією», – розповів Олександр Кубраков.

Він уточнив, що Україна розпочала ремонтні роботи на пункті пропуску «Рені», щоб створити там умови для спільного контролю з Молдовою. У 1 кварталі наступного року планується завершити ці роботи та запустити спільний контроль.

«Разом з тим, звернули увагу колег на необхідність збільшення фахівців фіто- та ветеринарного контролю на кордоні», – додав Олександр Кубраков.

Нагадаємо, ставки фрахту з дунайських портів підвищилися на 1-5 дол./т.