Елеватор

ДПЗКУ шукає підприємство, яке побудує для неї зерновози

ДПЗКУ шукає підприємство, яке побудує для неї зерновози

Група компаній «Азовмаш» і Крюківський вагонобудівний завод беруть участь у переговорах з Державною продовольчо-зерновою корпорацією України (ДПЗКУ) про можливість будівництва для неї вагонів-зерновозів.

«Ми говоримо поки про 300-500 вагонів. Обговорювали цю можливість з Крюківським заводом і «Азовмашем», ‒ зазначив в.о. голови правління ДПЗКУ Олександр Григорович.

У цілому компанія розглядає проект по будівництву близько 3 тис. вагонів, але його повинна затвердити китайська корпорація CCEC.

Також ДПЗКУ розраховує побудувати ще три елеватора в Київській, Вінницькій і Дніпропетровській областях.

Крім цього, корпорація вивчає можливість будівництва ще одного портового терміналу в порту «Чорноморськ».

«Цей проект розглядався в 2013-2014 роках. Там 13 га землі, гарна інфраструктура. Там потенційно можна посадити термінал потужністю близько 5 млн тонн перевалювання. Обсяги зберігання там можуть бути близько 300 тис. тонн», ‒ додав Олександр Григорович.

За його інформацією, китайські інвестори дуже зацікавлені в цьому проекті.

ДПЗКУ в 2012 році домовилася з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд, який планувалося використати на закупівлі зерна для його експорту за торговельними угодами з КНР.

Оператором з китайської сторони за цим контрактом, розрахованим на 15 років, виступила Китайська національна корпорація машинної індустрії та генеральних підрядів (ССЕС). Передбачалося, що в подальшому китайська сторона виділить ще $1,5 млрд на проекти зрошення і розвитку зернової логістики.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!