Елеватор
Головне:
Елеватор

Держрезерв позивається до Дунаєвецького КХП на більше, ніж 60 млн грн.

Держрезерв позивається до Дунаєвецького КХП на більше, ніж 60 млн грн.

Державне агентство резерву України позивається до ДП «Дунаєвецький КХП» на 60,197 млн грн. через невиконання останнім розпорядження (наряду) на  переміщення матеріальних цінностей державного резерву, що знаходилися ще з 2010 року на зберіганні Дунаєвецького КХП.

Про це повідомив голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

За його словами, керівництво КХП порушує всі можливі законодавчі норми, перешкоджає представникам Держрезерву потрапити на територію підприємства для проведення аналізу зерна, а також вступає в змову з іншими учасниками ринку, унеможливлюючи реалізацію цього зерна.

«По цій ситуації ми неодноразово зверталися до керівництва Мінагрополітики, якому зараз підпорядковано підприємство. Жодної реакції чи відповіді від міністерства ми не отримали й досі, саме тому вирішення цього питання переносимо в судову площину», ‒ сказав Вадим Мосійчук.

За його словами, до суду звернулися з позовом щодо переміщення зерна на одне з підприємств Держрезерву, а також щодо накладання штрафних санкцій на Дунаєвецький КХП відповідно до Закону «Про державний матеріальний резерв» в розмірі понад 60 млн грн.

«Всі дії керівництва  підприємства, що призвели до виникнення такої ситуації, ми вважаємо безвідповідальними, неприпустимими та такими, що шкодять іміджеві державних підприємств в цілому, а також кваліфікуємо їх як перешкоджання роботі Держагентства», ‒ наголосив Вадим Мосійчук.

Він також нагадав, що у 2016 році Держрезерв намагався реалізувати згадувані 12 тис. тонн зерна на аукціоні. Серед учасників аукціону був і Дунаєвецький КХП. Однак члени тендерного комітету визнали аукціон таким, що не відбувся, через підозру участі у змові учасників аукціону з метою отримання мінімальної ціни.

«За аналогічними лотами під час аукціону вартість піднялася більше, ніж на 220%, по цьому ж лоту – лише на 0,2%», ‒ зазначив голова Держрезерву.  

Держрезерв кваліфікує це як актиконкурентні узгоджені дії, тому, окрім суду, звернувся до правоохоронних органів та до Антимонопольного комітету з проханням відкрити кримінальне провадження щодо шахрайських дій учасників аукціону та їх попередньої змови, додав Вадим Мосійчук.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!