Елеватор

Агрофірма «Пісчанська» планує виробляти біогаз із відходів тваринництва

Агрофірма «Пісчанська» планує виробляти біогаз із відходів тваринництва

ТОВ «Агрофірма «Пісчанська» (Харківська область) планує встановити біогазове обладнання з переробки сільськогосподарських і тваринницьких відходів для отримання теплової й електричної енергії.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний ветеринарний лікар Костянтин Джуман.

«Біогаз із гною також дозволяє суттєво заощадити на мінеральних добривах, – підкреслив він. – Підраховано, що одна дійна корова залежно від породи дає від 30 до 70 кг гною на день, а виробництво біогазу з тонни гною становить у середньому 20 кубометрів».

Опалення в корівнику потрібно не так дорослим тваринам, як новонародженим телятам, зауважив Костянтин Джуман. «У перші дні життя ми утримуємо їх під інфрачервоною лампою. А все інше поголів’я вирощуємо так званим холодним способом, тобто без опалення», – уточнив головний ветеринар агрофірми «Пісчанська».

Тварина поїдає корму більше, 20% енергії йде на обігрів, а 80% – на продуктивність, і тому в холодний період року господарство зазвичай отримує більше молока.

Довідка

Агрофірма «Пісчанська» – найбільший виробник молока ґатунку екстра в Харківській області. Молоко реалізує на Кременчуцький міськмолокозавод (ТМ «Данон»), комбінат «Придніпровський» (ТМ «Злагода»), «Сандору», Харківський молочний комбінат тощо.

Має статус племінного репродуктора з розведення ВРХ чорно-рябої породи, а також здійснює голштинізацію. Наразі в господарстві 98% корів чистокровної голштинської породи.

Агрофірма також вирощує зернові й виробляє насіння.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!