Елеватор

Агрофірма «Маяк» замінила посіви ячменю на сорго

Агрофірма «Маяк» замінила посіви ячменю на сорго

Агрофірма «Маяк» (Черкаська область) змінила посіви ярого ячменю на зернове сорго.

Це пов’язано з тим, що через зміну клімату та брак вологи врожайність ячменю почала падати, розповів журналу The Ukrainian Farmer заступник директора АФ «Маяк» Олексій Васильченко.

«Ми стали шукати заміну цій культурі, яка була б і врожайна, і посухостійка, невибаглива до ґрунтів, і запитувана на ринку. Перечитавши багато літератури, я зупинився на зерновому сорго», – повідомив він.

Спочатку «Маяк» розраховував на врожайність сорго 4-6 тонн/га, як було зазначено в довідниках. Однак уже першого року з площі 90 га підприємство отримало врожай 9,5 тонн/га.

Побачивши, що культура може давати добрий урожай, наступного року агрофірма розширила площі посіву до 160 га й зібрали в середньому 105 ц/га – на одному полі сорго вродило по 9,5 тонн/га, а на іншому – рекордні 11,5 тонн/га.

«До речі, ми побачили: чим ширше сіяти, тим більшу врожайність дає сорго. Ми сіяли з однаковою густотою, але і суцільним способом, і з міжряддям 35 см і 70 см. Найбільшу врожайність отримали за міжряддя 70 см», – зауважив Олексій Васильченко.

Він додав, що сорго – дуже посухостійка культура. Наприклад, якщо торік на тих самих полях агрофірми кукурудза в середньому давала 85 ц/га, то сорго – 115 ц/га.

«За таких показників навіть досушування сорго окупається», – підкреслив заступник директора АФ «Маяк».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!