Елеватор

«Аграрний фонд» запровадить ф’ючерс на пшеницю

«Аграрний фонд» запровадить ф’ючерс на пшеницю

ПАТ «Аграрний фонд»  планує проавансувати сільгоспвиробників на 2 млрд грн. Про це заявив глава правління компанії Андрій Радченко в інтерв’ю «РБК-Україна».

Для нас форвард – це не інструмент заробітку, бо ціна закупівлі не фіксована і на момент доставки коригується на ринкові показники. У такій конфігурації форвард – це більшою мірою інструмент підтримки сільгоспвиробників і забезпечення продовольчої безпеки в країн», – зазначив він.

За його словами, вже з’явилися перші сходи, по яких можна буде оцінити стан посівів.

Паралельно з форвардом «Аграрний фонд» планує запустити ф’ючерс на пшеницю. «У такій моделі ціна фіксується на старті і потім виноситься у вигляді контракту на біржу. Для «Аграрного фонду» запуск такого ф’ючерсу дозволить хеджувати ризик і залучати додаткові гроші, – підкреслив Андрій Радченко. –  Як тільки я щось продаю, я отримую додатковий ресурс, на який можу ще раз щось купити і знову виставити на продаж. Залучення з ринку грошей спекулянтів – ефективний інструмент збільшення оборотних коштів, особливо в нинішній ситуації з банківськими позиками».

Він додав, що компанія хоче стартувати з обсягу в 200 млн грн. «Закуповуватиметься продовольча пшениця, ІІ-ІІІ клас. Лоти будуть уніфікованими, контракти – відносно невеликого обсягу», – повідомив керівник «Аграрного фонду».

Лоти доведеться дробити, аби залучити фізосіб і спекулянтів, пояснив він. А великі учасники купуватимуть кілька лотів відразу.

Як зазначив Андрій Радченко, торги проходитимуть на Аграрній біржі. Термін торгівлі – орієнтовно в межах року, бо в пшениці далі року ф’ючерси не надто ліквідні.

«Я прогнозую попит більшою мірою з боку портфельних інвесторів, спекулянтів, які прийдуть за маржею, а не за зерном, – сказав він. – Безумовно, буде якась частина стратегів, реальних покупців з фізичного ринку, які прийдуть за конкретним контрактом, особливо якщо буде дисконт – терміни поставки підходитимуть, місце відвантаження тощо. Але більшою мірою торгувати будуть ті, хто хоче спекулювати».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!