Елеватор

Агрофірмі зі Львівщини частково компенсували вартість будівництва елеватора

Приватне підприємство «Агрофірма «Дзвони» у Перемишлянському районі на Львівщині отримало часткову компенсацію від держави за будівництво ІІІ черги елеваторного комплексу з  приймання, сушки та зберігання зерна.

За повідомленням департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА, загальна вартість будівництва склала понад 25 млн грн. Часткова державна компенсація «Дзвонам» ставить 1,7 млн грн. Потужність елеваторного комплексу приймання, сушки та зберігання зерна – 34 тис. тонн.

«Проект був розрахований на 5 років з поетапним будівництвом і почерговим введенням в експлуатацію.  Сума вкладених у проект інвестицій сягає близько 150 млн грн.  У  2020 році завершена і введена в експлуатацію остання ІІІ черга елеваторного комплексу, і господарство отримало з державного бюджету часткове відшкодування його вартості»,  – зазначив керівник сільськогосподарського підприємства Зеновій Максимишин.

За інформацією Департамента, на Львівщині функціонують 714 зерносховища загальною потужністю 1035 тис. тонн, проте  наявних потужностей не вистачає для того, щоб зберігати весь вирощений урожай. Тому інвестиції в об’єкти зберігання будуть вкладатись і надалі.

Нагадаємо, на Львівщині агропідприємство відновило майже 2 тис. га непридатних для ведення сільського господарства земель.