Техніка

Правильно підібраний розпилювач служитиме в 4 рази довше

Якість у пріоритеті

Якість у пріоритеті

Правильно підібраний розпилювач служитиме в 4 рази довше й забезпечить оптимальніше внесення розчинів

Обприскування — процес складний. Його ефективність залежить від багатьох умов: технічного рівня обприскувача, якості внесених препаратів, погоди. Утім, найсуттєвіший вплив на результат має правильний підбір розпилювача — з урахуванням вологості й температури повітря, швидкості вітру та внесення добрива.

Є велика кількість типів розпилювачів: щілинні, інжекторні, компактні, двоструменеві. Проаналізуємо особливості кожного з них і на що передусім варто звертати увагу.

Щілинні або плоскоструменеві — розпилюють великі й середні краплини (110–120°), що за збільшення тиску стають дрібнішими. Такі краплини ідеально вкривають поверхню рослин, проте практично не потрапляють усередину стеблостою. Працювати з таким типом розпилювача можна тільки за ідеальних погодних умов, коли швидкість вітру не перевищує 2 м/с (оскільки є високий ризик, що вітер віднесе краплини, і вони оминуть рослину). Температура повітря має бути не вищою за +18…+20 °С. Щоправда, всередині рослинного масиву вона дещо вища. Тому часто розпилені з невисокою швидкістю маленькі краплини, опинившись у повітряному потоці, просто випаровуються.

Інжекторні — забезпечують однорідне розпилення великих капель, збагачених повітрям. Такі краплини рухаються з вищою швидкістю, їх не відносить вітер (препарати можна вносити за швидкості вітру до 8 м/с). Потрапляючи на рослину, краплини розбиваються й розносять препарат по її поверхні, навіть під листки. Рекомендовано працювати з тиском 5–7 атм за температури повітря до +25 °С (таким чином зменшуються втрати рідини внаслідок випаровування). Ціна таких розпилювачів вища, як порівняти зі щілинними, оскільки вони складніші у виробництві. Утім, можливість оптимального внесення розчинів й отриманий унаслідок такого обприскування результат варті витрачених коштів. Тобто, якщо вам потрібно вносити добриво не лише на поверхню рослини, а й у стеблостій, а разом із цим — знизити втрати рідини від вітру та температури, тоді інжекторний розпилювач — оптимальне рішення.

Компактні — це інжекторні розпилювачі меншого розміру. Завдяки своїм характеристикам — можливості працювати з меншим тиском (2–6 атм) і за швидкості вітру до 6 м/с — цей тип розпилювачів часто застосовують у комплектації нових обприскувачів. Менший розмір розпилювача, як порівняти зі звичайним інжекторним, комфортніший (послаблює вплив механічних пошкоджень). Щоправда, саме ця опція знижує швидкість руху крапель, отже, й препарат має гірші можливості потрапити на стеблостій.

Двофакельний або двоструменевий інжекторний розпилювач — найкращий варіант, якщо ефективність контактних компонентів добрива має бути максимальною (особливо під час обприскування овочевих культур чи, наприклад, злакових від фузаріозу). Через наявність двох факелів розпилення розмір крапель став меншим (порівнюючи з однофакельними розпилювачами). Це підвищує ризик віднесення вітром чи випаровування рідини. Рекомендований тиск для оптимального розміру краплин — 2,5–3,5 атм. Утім, попри цей недолік двоструменевий розпилювач має багато переваг: обприскування рослини з усіх боків під різними кутами, зокрема, й у важкодоступних місцях, рівномірне вкриття, що дуже важливо для внесення контактних добрив.

Компанія Agroplast пропонує кожен із вище описаних розпилювачів, ще й у варіації з керамічними вставками. Такі розпилювачі працюватимуть у 4 рази довше. У такому разі вища ціна — в середньому у 2,5 раза — є виправданою. Щоб досягти найвищої ефективності роботи, важливо дотримуватися таких умов: висока якість і рівень очищення води, що проходитиме через розпилювач (використання додаткової фільтрації — міжсекційних фільтрів) і регулярний догляд (чищення, промивання розпилювачів).

Варто пам’ятати, що на одному обприскувачі мають бути встановлені розпилювачі одного типу і кольору/номера й одного виробника (розпилювачі одного кольору, але різних типів можуть дати різний розмір краплин). Колір/номер розпилювача відповідає стандарту ISO і показує вилив, який видає той чи інший розпилювач. Що більший номер, то більша витрата води й більший розмір краплин за однакового тиску в різних типів розпилювачів. Звертайте також увагу на наявність сертифікатів якості продукції — це гарантія того, що розпилювач пройшов лабораторні дослідження й норма виливу відповідає заявленій у специфікації. Ураховуючи всі ці умови й рекомендації, ви можете підібрати розпилювач саме під свої потреби.

www.agroplast.ua

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ