Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Професійний захист саду навесні — запорука гарного врожаю восени

Поділитись:
Професійний захист саду навесні — запорука гарного врожаю восени

«Захистивши сад від хвороб і шкідників до цвітіння, ти вже на півдорозі до успіху!», — не раз доводилося чути таке від успішних господарів садів. І це правда, в ранній весняний період починають прокидатися не тільки рослини, а й шкідливі організми, адже їхня біологія розвитку збігається з фенофазами розвитку дерев. Отож і захист дерев від шкідників та хвороб до цвітіння найчастіше прив’язують до фаз розвитку дерева.

ФАЗА БРУНЬКА В СПОКОЇ (ДО ПОЧАТКУ ПРОБУДЖЕННЯ БРУНЬОК)

Чи потрібна в цей період обробка? Усе залежить від виявлених шкідливих організмів у саду протягом року. Це можуть бути щитівки і несправжні щитівки, галові кліщі, листоблішки, медяниця і, звичайно, парша. У такому разі підійдуть препарати на основі мінеральних олій, а якщо наявні тільки хвороби, то можна обмежитися концентрованими 3-процентними препаратами на основі міді. Дерева, уражені мохами і лишайниками, не зможуть обійтися без залізного купоросу!

ФАЗА ЗЕЛЕНИЙ КОНУС (ПОЧАТОК ПРОБУДЖЕННЯ БРУНЬОК)

У цей час з’являється бруньковий квіткоїд.

Від нього і побічних шкідників слід провести обробку препаратами Карате® Зеон, (0,4 л/га) + Тіовіт Джет®, 8,0 кг/га для запобігання розвитку борошнистої роси та міграції імаго кліщів, які зимують.

ФАЗА ПОЧАТОК РОЗПУСКАННЯ БРУНЬОК («МИШАЧІ ВУШКА»)

Важлива фаза для захисту саду. У цей час пробуджується і починає живитися великий спектр шкідників: букарка, яблунева попелиця, гусениці яблуневої молі, гусениці листовійки, яблуневий квіткоїд і брунькоїд. Тут без Енжіо® в нормі 0,18 л/га не обійтися. Фіксується також початок поширення аскоспор парші. Зараження проходить і за низьких температур. Рекомендовано Хорус® (0,25–0,3 кг/га) — препарат трансламінарної дії, який працює при знижених температурах (+5 °С) і забезпечує надійний захист!

Важливо! Саме в цю фазу (див. фото) Хорус® у нормі 0,2–0,3 кг/га забезпечує захист від кучерявості листя персика!

ФАЗА ВИСУВАННЯ СУЦВІТЬ ДО ФАЗИ ВІДОКРЕМЛЕННЯ БУТОНІВ

Складна фаза з агрометеорологічного погляду: перепади температури, опади, приморозки тощо. Удень температура на сонці піднімається вище за +15 °С, уночі опускається майже до мінусів. У цей період яблуневий квіткоїд починає відкладати яйця на бутони. У цю фазу найефективніше захистити сад інсектицидом Актара® в нормі 0,14 кг/га і зробити повторну обробку фунгіцидом Хорус® у нормі 0,25–0,3 кг/га.

ФАЗА РОЖЕВИЙ БУТОН

У цей час не обійтися без нового, безпечного для бджіл фунгіциду ЦиделіТМ Топ (0,5–0,7 л/га), який містить дві діючі речовини — цифлуфенамід, 15 г/л і дифеноконазол, 125 г/л. Цифлуфенамід призначено для ефективного знищення борошнисторосяних грибів, дифеноконазол — це захист від парші, альтернаріозу, кладіоспоріозу, фузаріозу. А головне, що від цього залежить наступна обробка та її ефективність!

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ ЦИДЕЛІТМ ТОП

• Двокомпонентний системний препарат для захисту насаджень яблуні від комплексу хвороб (парші, борошнистої роси) з лікувальним ефектом

• Цифлуфенамід — новий механізм дії

• Подовжена профілактична, лікувальна дії

• Потужна трансламінарна дія

• Поєднання двох діючих речовин унеможливлює виникнення резистентності

• Найкращі періоди для застосування на яблуні — фаза рожевого бутона і фаза «грецький горіх»

ФАЗА ЦВІТІННЯ

Літають бджоли, цвітуть сади! Однак хвороби не чекають: саме в цей період відбувається зараження моніліозом, альтернаріозом, трихотеціозом, фузаріозом. Та найбільшої шкоди завдає моніліальний опік на кісточкових.

Які ж рекомендації для запобігання інфекції? Якщо вносили ЦиделіТМ Топ, то наступна обробка має бути препаратами Скор®, 0,2 л/га + Хорус®, 0,25–0,3 кг/га. Це забезпечить системний ефект дифеноконазолу і трансламінарний ефект ципродинілу. Тобто при низьких температурах працюватиме ципродиніл, а коли денні температури досягнуть +14 °С, до захисту підключиться триазол дифеноконазол.

Дмитро Тимошенко, технічний спеціаліст, компанія «Сингента»