Техніка
Головне:
Техніка

Підприємство «Гор-Агро» вже три роки поспіль успішно використовує посівний комплекс KUHN

Незабаром сівба озимих

Незабаром сівба озимих
Сівалка KUHN Espro 6000 R має високу продуктивність та є простою і зручною в експлуатації

Через дефіцит коштів невеликим господарствам значно важче знайти оптимальну для їх умов зернову сівалку  

Вимоги до зернових сівалок із року в рік стають жорсткішими. Аграрії намагаються отримати від цих агрегатів більшої точності, яка поступово доходить рівня просапних сівалок. Однак пошук відповідного агрегата ускладнюється через бажання знайти оптимальне співвідношення ціни та якості. Особливо актуальним це є для фермерів із невеликим земельним банком, коли фінансовий бік питання має велике значення. Ми поспілкувались із головним агрономом господарства «Гор-Агро» Сергієм Шевчуком, який поділився власним досвідом у розв’язанні цього питання. 

Підприємство «Гор-Агро» має в обробітку до 2000 га, на яких вирощують усі основні сільськогосподарські культури. Коли прийшов час оновлювати сівалку для зернових культур, розглядали кілька різних варіантів, вітчизняних і закордонних виробників. Ретельно вивчивши їх роботу, вирішили зупинитися на пропозиції компанії «ТЕХ-К» й придбали посівний комплекс KUHN Espro 6000 R. За словами Сергія Шевчука, вони поїздили по сусідах і подивились, як ця сівалка працює, послухали відгуки реальних користувачів, і це стало вирішальним. До того ж дилер запропонував розрахуватись частинами, а не відразу, що також було позитивним моментом. 

Сівалка KUHN ESPRO 6000 R

Агрегат одразу запустили у роботу, і вже три роки він працює без жодних нарікань. Ним сіють озиму пшеницю, ячмінь, сою й ріпак. Щорічне навантаження становить 850–900 га залежно від структури посівів. Продуктивність посівного комплексу в середньому 50 га за 8-годинний робочий день, за умови завантаження матеріалів з біг-бегів. Агрегат однаково добре працює з різними культурами й точно витримує норму висіву від 2,3–2,5 кг/га ріпаку до 250–280 кг/га пшениці. Налаштовується норма досить просто, і комп’ютер витримує її протягом усього періоду роботи з конкретним насінням. 

Посівний комплекс агрегатується з трактором Case IH потужністю 260 к. с. У господарстві досить рівні поля, місцевість також рівнинна, тож не виникає моментів, коли трактор не може потягнути агрегат. Робоча швидкість — близько 8 км/год, і цього цілком вистачає для нормальної роботи дискової секції, яка виконує передпосівну підготовку ґрунту. 

Витрати пального залежать від умов у полі, а також завантаження самого агрегата. Наприклад, коли сіють зернові культури і в бункер завантажують кілька тонн посівного матеріалу, опір збільшується, й витрати пального зростають. Коли сіють ріпак, витрати пального скорочуються. В середньому — 8–10 л/га, що з урахуванням роботи дискової секції є досить прийнятним результатом. 

Обслуговував агрегат спочатку дилер — у межах гарантійного строку. Тепер це роблять самостійно. До серйозних ремонтів поки що справа не дійшла. Довелося замінити кілька підшипників на робочих органах дискової секції та на сошниках. Також замінили кілька хомутів на насіннєпроводах. Зношення робочих органів, чистиків та інших деталей поки що прийнятний. Як запевнив головний агроном підприємства, агрегат взагалі ще не потребував особливої уваги, і робота з ним викликає тільки позитивні емоції. До того ж якість сівби, яку він демонструє, — на найвищому рівні. Насіння лягає в рядках рівномірно, глибина закладання насінини однакова по всій ширині захвату. Відповідно, сходи з’являються одночасно, що позитивно впливає на врожайність. 

Інші статті в цьому журналі
The Ukrainian Farmer
The Ukrainian Farmer
The Ukrainian Farmer
7
Статті з журналу:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Журнали