Агрономія

Існує лише один ефективний спосіб боротьби з соняшниковою горбаткою

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

На сьогодні єдиним дійовим способом зменшення чисельності і шкідливості соняшникової горбатки залишається агротехнічний метод — дискування та зяблева оранка після збору культури.

Про це повідомила Ірина Леженіна, доцент факультету захисту рослин Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Дослідження показали, що проведення хімічного захисту проти соняшникової горбатки, враховуючи специфіку її розвитку, не може дати позитивного ефекту», — зазначила експертка.

Личинки усе життя проводять в серцевині стебла і недосяжні для системних інсектицидів, які знаходяться в провідних судинах над серцевиною.

Відтак, обробка рослин соняшника контактно- кишковими препаратами проти самок недоцільна через дуже розтягнутий період відкладання яєць.

Раніше горбатка (шипоноска) соняшникова належала до другорядних шкідливих видів, проти яких ніколи не застосовували захисні заходи.

В останні роки, особливо в південних районах України, горбатка соняшникова стала одним з найбільш економічно значущим шкідником.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями