Агрономія

Зменшення норм сівби допомогло волинському господарству збільшити прибуток

Зменшення норм сівби допомогло волинському господарству збільшити прибуток

Господарство «Нива» (Волинська область) зменшило норму сівби озимої пшениці з 5 до 3 млн насінин на га, в результаті чого досягло суттєвого скорочення витрат.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Спочатку підприємство шляхом низької норми висівало пшеницю німецької селекції, однак згодом перейшло на українські сорти.

«Якщо в роки з достатнім зволоженням ґрунту проблем не виникало, то коли сіяли в сухий ґрунт, посіви мали «рвані» сходи. На допомогу прийшли стимулятори росту, якими обробляємо насіння під час протруювання», – розповів агроном «Ниви» Василь Кучер.

Такі стимулятори  допомагають розвивати потужну кореневу систему культури, водночас витрати на них незначні, особливо на тлі зменшення норми висіву з 5 до 3 млн.

Наприклад, у разі сівби 5 млн насінин на га норма висіву становитиме приблизно 200 кг/га, за умови, що маса 1 тис. насінин дорівнюватиме близько 40 г. Якщо висівати 3 млн, то масова норма зменшиться до приблизно 120 кг на га.

«Різниця – 80 кг із лишком окупає витрати на додаткову обробку насіння стимуляторами. Густота продуктивного стеблостою за сівби в 3 і 5 млн на момент збирання нічим не відрізняється», – зазначив Василь Кучер.

За його підрахунками, до переходу на низьку норму висіву господарство за площі сівби озимої пшениці 3 тис. га протягом десяти років «закопало» в землю вартість найдорожчого трактора.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!