Агрономія

Захист озимини від трипсів ефективний за обробки інсектицидами лише крайових смуг

На посівах озимих зернових культур у кінці квітня – на початку травня за сприятливих погодних умов відбувається заселення комплексом фітофагів, серед яких домінують трипси й п’явиці. У цей період комахи найактивніші на поверхні рослин, тому захист у цю фазу дозволяє знизити їх чисельність до масового відкладання яєць.

З огляду на те, що за міграції злакових трипсів із місць зимівлі основна їх маса концентрується по краях посівів, економічно доцільно обробляти інсектицидами тільки крайові смуги завширшки 50 м.

Таку пораду дав Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненська дослідна станція ІВПіМ НААН.

Також у весняний період слід проводити хімічний захист озимого тритикале від личинок п’явиць у комплексі з іншими супутніми шкідниками (хлібні блішки, злакові попелиці, трипси й ін.).

«За даними багаторічних досліджень наукових установ, навіть одноразове застосування фунгіцидів дозволяє зберегти до 12% урожаю зерна, а окупність витрат на проведення агрозаходу залежно від вартості препарату і цільового використання одержуваної продукції становить у зерновому еквіваленті 1,2–12,8 ц/га», – зазначив науковець.

Нагадаємо, сонечко семикрапкове може знищувати понад 60 видів попелиць, а також трипсів на посівах.