Агрономія

«Західний Буг» практикує пізніші строки сівби ріпаку

Останнім часом посівна в агропідприємстві «Західний Буг» починається дещо пізніше – щоб запобігти переростанню ріпаку, адже осінь нині здебільшого видається волога і тепла. Тож строки сівби ріпаку зсуваються на 12–15 серпня.

Про це розповів агроном-ґрунтознавець Василь Косар в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Загалом у нашому господарстві ми маємо дві стратегії сівби – залежно від того, яку технологію практикує агроном у своєму підрозділі. Переважно ріпак висіваємо з міжряддям 30 см, але у двох підрозділах агрономи сіють із шириною міжрядь 15 см, як пшеницю, використовуючи всі сошники сівалки», – розповідає Василь Косар.

За його словами, стратегія полягає в тому, щоб на момент збирання врожаю на квадратному метрі було від 32 рослин, а яким способом посіяти – неважливо.

Норма висіву все одно буде однаковою, тільки за міжряддя 15 см розподілення насіння по площі відбувається більш рівномірно, а за ширини 30 см збільшується конкуренція між рослинами в ряді.

Нагадаємо, в агропідприємстві «Західний Буг» ріпак свідомо сіють на найпроблемніших ґрунтах. Як повідомлялося, ранні строки сівби ріпаку можуть призвести до здорожчення технології.