Агрономія

В агропідприємстві «Західний Буг» ріпак свідомо сіють на найпроблемніших ґрунтах

Ріпак у компанії «Західний Буг» традиційно виділяють в окрему сівозміну – так щоб він не перетинався з цукровим буряком чи соєю. Таким чином можна запобігти поширенню деяких спільних хвороб і проблем із забур’яненістю менше.

Про це розповів агроном-ґрунтознавець Василь Косар в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

Тож ріпакова сівозміна в агропідприємстві переважно має такий вигляд: пшениця – ріпак – пшениця або пшениця – ріпак – кукурудза.

«Ріпак ми свідомо сіємо на найпроблемніших ґрунтах – кислих, піщаних, схилових, які за своїми якісними характеристиками не придатні для нашої профільної культури – цукрових буряків», – зазначив Василь Косар.

За його словами, з усіх культур, які можна виростити на низькопродуктивних ґрунтах і втримати маржу, ріпак підходить найкраще.

«Він доволі стійкий, невибагливий до умов вирощування, прекрасно почувається на ґрунтах із різною кислотністю. Тож для ґрунтів не найкращої якості ріпак – найоптимальніша маржинальна культура», – додав агроном.  

Нагадаємо, у західних областях подекуди була зупинена підготовка ґрунту під сівбу ріпаку через несприятливі погодні умови. Раніше повідомлялося, якими трьома помилками найчастіше супроводжується сівба ріпаку.